’IT 2019/ 2020′ – TALIOWANY ŻAKIET

(English below) Nie chodzi tylko o to, żeby żakiet, czy marynarka był mocno taliowany, ale żeby podkreślał duże ramiona i biodra niczym krynolina.

Tak uszyty żakiet, to już wyższe krawiectwo i przede wszystkim dokładne dopasowanie do wymiarów, a więc szycie na miarę. Tak to wygląda na wybiegach i u trendseterek, a w normalnym życiu?

W normalnym życiu po pierwsze nigdzie jeszcze takich żakietów nie ma, po drugie przypuszczam, że będą drogie, bo liczy się w nich wszystko, włącznie z dobrym materiałem, żeby mistrzowsko 'utrzymać’ taką konstrukcję.

Ale .. jest przecież nasza inwencja, kombinowanie, przymierzanie i udawanie, że kupując na wyprzedażach lub w SH, ubieramy rzeczy z najwyższej półki.

A teraz dokładnie o co chodzi 😉z tym żakietem.

  1. Ma być dosyć krótki.
  2. Ramiona rozszerzamy bardziej w rękawach, niż konkretnie na obojczyku. Taki efekt uzyskałam wszywając poduszki w górę rękawów.
  3. Mocno zaakcentowana różnymi zaszewkami talia. Osiągnęłam ten efekt bardzo szerokim paskiem.
  4. I wreszcie biodra. W oryginałach to krój powoduje, że nagle po linii talii robi się coś w rodzaju odstającej krynoliny, ale nie marszczonej lecz prostej. Ja wykorzystałam kieszenie, które specjalnie usztywniłam tak, żeby jak najdalej odstawały.

Dodałam ołówką spódnicę, bo już nie noszę mini, (ale tutaj akurat efekt mni byłby idealny) która ma inny wzór niż żakiet, a więc przy okazji taki mały pattern mix. Taka wąska spódnica podkreśla tak modną linię sylwetki, gdzie ramiona są znacznie szersze niż dół. I wreszcie krawat – żeby całość wyglądała trochę jak uczennica 'prep school’ czyli prywatnej szkoły w Anglii – trend lansowany już od wiosny bieżącego roku.

Duża torba w kontrastowym kolorze noszona od spod zamyka wszystkie nowinki.

Zapraszam 😍

ENGLISH VERSION

Today a tailored jacket accentuating shoulders and hips, with as small waist as possible.

Apart from that a pencil skirt, a tie, a big bag and a hair band.

Enjoy 😍

 

Margot 🙂

PICTURES – KAROL JARZYNA

SKIRT – DESIGNED & MADE by MARGOT

HEELS – ZARA

SHIRT – ZARA

HAIR BAND – STRADIVARIUS

MAKEUP – SEPHORA

PERFUME – ORGANZA

 

Może cię również zainteresować

6 komentarzy

  1. Ciekawy żakiet, bardzo mi się podoba cała ta stylizacja 🙂 Tego typu żakiety bardzo lubię, ostatnio jak szukałam to chyba w Unisono takie były, świetnie pasuje do Pani stylizacji. Pozdrawiam.

  2. Bardzo ciekawa stylizacja. Jest bardzo elegancko. Jak zawsze pokazałaś nietuzinkowe zestawienie deseni materiałów. Ślicznie wyglądasz. Pozdrawiam.

  3. Wyszło fantastycznie:)))kiedyś już takie żakiety były:))ach jak ta moda kołem się toczy:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *