Czy wiecie,że nasze dzieci są MILLENIALS?

(English available) Otwieramy nowe cykle dyskusji na temat KOBIET – naszych pasji, radości, zainteresowań, przemyśleń, ale może też porażek i problemów. Dzisiaj prezentujemy kobietę będącą młodą reprezentantką pokolenia Millenials. Poniższy tekst opisuje to zjawisko z jej punktu widzenia. Zapraszam do udziału w dyskusji.

„Jak to jest być Millenials?

Millenials to pokolenie XXI wieku nazywane również Digital lub Net generacją. Pokolenie to przyszło na świat na początku lat 80-tych XX wieku.

Urodziłam się w 1984 roku i jestem Millenialsem. Moi rodzice to Baby Boomers lub Pokolenie X.

Jestem kompetentna, wykwalifikowana, obyta technologicznie i nieustannie szukam nowych form zachowań obywatelskich. Wnoszę zmiany panujące na całym świecie w rzeczywistość. W przeciwieństwie do moich rodziców patrzę niezależnie w przyszłość. Zupełnie inaczej postrzegam intymność i budowanie rodziny. Małżeństwo jest czymś innym niż dla moich rodziców i zawrę je stosunkowo późno, o ile w ogóle je zawrę.

Ogromny wpływ na mnie mają media i technika. Jestem pierwszoplanowym odbiorcą nowości technicznych.

Sprawiam, że zjawiska, które wcześniej tylko się zarysowywały  – teraz wdrażane są w życie. Sprawiam, że pewne zachowania i sytuacje przestają być traktowane jako dewiacje.

Jestem nastawiona na siebie a nie na innych. Cechuje mnie ogromny indywidualizm. Nie jestem zainteresowana sprawami społecznymi i środowiskiem lecz sobą i swoimi potrzebami.

Jestem Millenialsem. ”

ENGLISH VERSION

Do you know that our children are … MILLENIALS?

 

Our post today is neither about fashion nor trends. For a change it is about our children. Do you know that our children are Millenials?

I invited a typical representative of this generation to share her opinion in this matter. The following text describes this phenomenon from her point of view. Feel free to participate in the discussion.

How is it to be Millenials?

Millenials – this is a generation of the twenty-first century, also known as Digital or Net generation. People from this generation were born in the early 80s.

I was born in 1984 and I am a Millenial. My parents are Baby Boomers or Generation X.

I am a competent, qualified, technologically able person who is constantly looking for new forms of social relationships. I make changes happen. I look into the future with enthusiasm and hope, as opposed to my parents. I perceive intimacy and a family quite differently. Marriage is something other than it is to my parents and I will get married relatively late, if at all.

Media and technology have huge influence on my life. I am the primary recipient of technical innovations.

I also implement the phenomena that only came up earlier. I cease to treat certain behaviors and situations as deviations.

I’m focused on myself and not on others. I’m an individual. I’m not interested in social issues and the environment but myself and my needs.

I am a Millenial.

 Amber 2 P.S.

Jesteśmy jak koty – niezależni, samodzielni, wyizolowani, dziwni, samolubni ale jak nikt wcześniej, jesteśmy głodni miłości, czułości i troski.

We are like cats – inedpendent, isolated, strange, selfish but like nobody before us we are hungry for love, tenderness  and care.

Tiffany

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

P.S.

Tiffany jest nie tylko typową reprezentantką pokolenia Millenials, ale także socjolożką zajmującą się zawodowo relacjami międzyludzkimi.

Tiffany is not only a typical representative of Millenials generation, but also a sociologist professionally studying  relationaships among people.

 

ZDJĘCIA/ PICTURES – MARGOT

 

MODELKA/ MODEL 😉 – MÓJ KOT AMBER/ MY CAT AMBER

Może cię również zainteresować

15 komentarzy

 1. Bardzo ciekawy temat. Z przyjemnością czytam Wasze posty w tym zawsze te „filozoficzne” . Nie rozumiem dlaczego miałybyście zaprzestać pisania na poważniejsze tematy. Właśnie na takie wszystkie czekamy.

  1. To świetnie 😀 . Już wkrótce dalszy ciąg Millenialsów. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że wybór tematów spotka się z zainteresowaniem. Takie komentarze jak Twój na pewno dodają nam skrzydeł 🙂 . Serdecznie pozdrawiamy Margot & B. oraz Tiffany

 2. A ja myślałam, że pokolenie millenialsów, to zdecydowanie młodsze roczniki niż 1984:). Nie lubię wsadzanie ludzi w pudełka. Niby rocznikowo jestem z pokolenia X, ale mam wiele cech millenialsów, np. „Jestem kompetentna, wykwalifikowana, obyta technologicznie i nieustannie szukam nowych form zachowań obywatelskich. Wnoszę zmiany panujące na całym świecie w rzeczywistość. W przeciwieństwie do moich rodziców patrzę niezależnie w przyszłość.” Właściwie moje życie to ciągła zmiana i dostosowywanie się do nowej rzeczywistości. I gdzie mnie zakwalifikujesz Margot? 😉 Pozdrawiam, Renata

  1. Było pokolenie dzieci kwiatów, byli beatnicy – nie da się uciec przed kwalifikowaniem kolejnych pokoleń, zwłaszcza, że świat się zmienia i my w nim.
   Każda mniej czy bardziej dokładnie zdefiniowana grupa jest tylko próbą ustanowienia pewnych ram, będących wykładnią najczęstszych cech. Ja też mam bardzo dużo w sobie z Millenialsa, może nawet z pokolenia młodszego – czyli Z. Ale to nie czyni mnie ich przedstawicielką. Stwierdzenie 'młodych nie zrozumiesz’ nie jest wymysłem naszych babć, takie jest życie. Ale… Millenials to jak już napisałam w jednym z komentarzy stan umysłu – to filozofia życia pod którą może się podpisać być może każdy, kto tak właśnie myśli i czuje, niemniej nadal nie będzie przedstawicielem tego pokolenia, jeżeli nim nie jest. Dzięki za udział w dyskusji – Margot 🙂

 3. A ja jestem Millenialsem i w 99% opis owej nacji się wpisuje w moje postrzeganie rzeczywistości i podejście do dnia – nie tylko – codziennego … dlatego Wasz blog jest dla mnie fascynujący bo docenia niezależność w ubiorze, autonomię osobowości, a także brak oporu względem łamania populistycznych i powszechnie przyjętych konwencji modowych…

  BTW na codzień mam styczność ze znaczną ilością młodych ludzi (20-24 lata) i powiem szczerze, że to dopiero jest mega-hiper pokolenie Millenialsów w odniesieniu do ubioru ale także kompleksowej stylizacji, co więcej w głównej mierze widoczne jest to wśród płci męskiej co mnie czasem nieco zastanawia ….

  P.

  1. No właśnie, pokolenie 20-24 teoretycznie nie powinno już załapywać się do Millenialsów, gdyż wyjściowo tak określało się ludzi plus minus 8 lat starszych, niemniej życie modyfikuje wszystko na bieżąco i okazuje się, że to oni dopiero są prawdopodobnie tym 'hard corem’ tego fenomenu. Faktem jest, że różnice w Waszym i ich oraz naszym postrzeganiu świata są niewiarygodne, nawet, jeżeli na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, w momencie, gdy popatrzymy na świat z boku bardzo łatwo te różnice spostrzec – dla mnie fascynujące.
   Bardzo dziękuję za tak pozytywną opinię całego bloga, z natury jestem buntowniczką i wojowniczką, uwielbiam konwenanse ale tylko w zakresie dobrego wychowania i manier, w każdym innym przypadku uważam, że świat trzeba zmieniać, pozwalać sobie i innym żyć tak, jak chcą, nawet jeżeli to 'mega-hiper’ 😉 😀 wykracza poza ustalone reguły.
   Serdecznie pozdrawiam i już zapraszam na dalszy ciąg felietonów. Margot 🙂

   1. Droga Margot zgadzam się 🙂 dla mnie zakres znaczeniowy słowa „norma” jest względny i tego staram się trzymać!
    Pozdrawiam serdecznie!

    1. No właśnie 'norma’, co to właściwie jest? Jakieś tradycje, przyzwyczajenia, czy brak akceptacji? Jeżeli to pierwsze to ok, każdy niech żyje jak chce, ale jeżeli to ostatnie – to od razu jestem nastawiona buntowniczo. Wtedy jestem Millenialsem. A Ty, w których kwestiach jesteś najbardziej Millenialsem, czy jest coś czego w ludziach (czyli paradoksalnie … w sobie 😀 ) tak żyjących lub myślących nie lubisz? Margot

   2. Pokolenie Millenials to ludzie innowacyjni z nowymi i świeżymi poglądami, łamiący konwenanse i idący naprzód nie oglądając się na nic ani na nikogo. Jednak są to zazwyczaj dzieci pokolenia kredytów na 30 lat, inwestowania w jak największą liczbę dyplomów (liczba zazwyczaj nie idąca w parze z jakością) oraz kolekcjonowania majątków i dóbr osobistych, tak więc pokolenie Millenialsów widziało, poczuło lub poniekąd przeżyło takie stany jak ich rodzice.
    Wszyscy są zauroczeni i zafascynowani pokoleniem Millenialsów aż tu nagle pojawia się generacja Z. Zetki mają rodziców zajętych, zapracowanych i odnoszących sukcesy (Millenials). Są oni indywidualistami i samotnikami ale mają swoją technologię i wirtualny świat kompensujący im wszystkie braki. Ale o tym później… Tiffany 🙂

 4. Po raz pierwszy słyszę o takim wyrażeniu …Urodziłam się w latach 70 tych , więc millenialsem raczej nie jestem 😉 Za to moja córka przyszła na świat w końcu lat 90 i póki co kształtuje się 😉

  1. Na temat Millenialsów pojawia się ostatnio dość dużo informacji i mam takie przeczucie, że za chwilę wszyscy będziemy o tym mówili. Rzeczywiście, ani Ty, ani Twoja córka nie załapujecie się do tej grupy wiekowej, ale podobno Millenials to stan umysłu. Twoja córka to zupełnie inne pokolenie – o czym będziemy pisali w jednym z kolejnych postów. Dzięki i pozdrawiamy Margot i Tiffany 🙂

   1. Dość już tej „filozofii”, miłe Panie! Oczekuję raczej kursu motania zawojów na głowie, który poprowadzi Pani B… Wszak etno i hippi wraca…

    1. Witamy po przerwie 🙂 . Każdy ma jakieś pomysły na życie lub blogowanie 😉 – nasz obejmuje różne propozycje i różne potrzeby – w tym także trochę filozofowania. Wszak można wybierać te posty, które nas interesują, a nie nudzą. 😉 Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy – Margot & B.

     1. Nie mamy dość „filozofii”! Jesteśmy kobietami nowoczesnymi – nie tylko pięknie i modnie wyglądającymi ale również myślącymi i lubiącymi obserwacje nie tylko modowe 🙂

     2. Być może na taki właśnie komentarz czekałyśmy 🙂 , kontakty z wieloma osobami potwierdzają potrzebę dyskusji na różne tematy, moda jest tylko jednym z nich. Z tego też prawdopodobnie powodu nasz blog podzielony jest na trzy niezależne części, chciałybyśmy aby jedna z nich – Portrety Kobiet stanowiła swego rodzaju forum dyskusyjne. Bardzo dziękujemy Margot & B. oraz Tiffany 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *