’AGEIZM – PORAŻKA CZY WYZWANIE’

Jakiś czas temu wraz z Magdą Harrasek-Jakubiec https://perlywwielkimmiescie.pl/brałyśmy udział w prelekcjach na temat roli social mediów w życiu osób starszych.

Cała moja prezentacja w tym linku –
Ageizm porażka czy wyzwanie

Temat, który wymyśliłam i zaprezentowałam, dotyczył głównie Instagrama, nowych możliwości, jakie pojawiły się wraz ze zmianami technicznymi oraz umiejętności korzystania z nich przez seniorów. Wprowadziłam też pojęcie – ageizmu, ciągle nieudacznie tłumaczonego na polski jako wiekizm, czyli mówiąc zrozumiale, ograniczeń wynikających z wieku.

Byłyśmy tam bardzo serdecznie przyjęte, a uczestnicy mieli wiele pytań dotyczących naszych blogów, mody, sprawnego poruszania sie w Internecie i barier, jakie sami sobie najczęściej stawiamy w korzystaniu z szeroko pojętych mediów społecznościowych.

Dziękuję Mobile Vikings TUTAJ oraz Wrocławskiemu Centrum Seniora TUTAJ za zaproszenie i możliwość spotkania się z cudowną publicznością😍

 

Margot 🙂

Może cię również zainteresować

13 komentarzy

 1. Zacznę od Polski, polskiemu Panu Bogu, nie udała się ” STAROŚĆ” państwo ŻYJE Z EMERYTÓW, podatki, opieka medyczna,banki – po 75 jesteś nikim, duchem tuż przed śmiercią, mimo że korzystał bank z twojej emerytury co miesiąc przez 50 lat,( mało zarobił ?) , Chcąc zrobić większy zakup, nie dostaniesz kredytu, tylko do wysości emerytury(PKO SA) bo już jesteś
  nieboszczykiem, następnie podatek od emerytury, (podatek od podatku)np.w Niemczech żadem emeryt nie płaci podatku, jak umrze żona to jej emeryturę dostaje wdowiec, i nie musi sprzedawać tego co się dorobił, żeby mieć spokojną starość, wyjazd do sanatorium emeryt ma całkowicie refundowany a w Polsce Niemcy są szczególnie traktowani( apartament, specjalne zabiegi w ilości wg.potrzeb i 30 dni) a polski emeryt- 21 dni, 3 zabiegi podzielone na połowy, spanie w pokojach bez łazienki, łazienka wspólna wejście z korytarza, co dla inwalidy mającego kłopoty z poruszaniem dodatkowa „atrakcją”( sanatorium Perełka w Ciechocinku ul.Lorentowicza 8 kier.Recepcji Anna Deręgowska- turnus 29.06.21-20.07.21) i na dodatek podróż na koszt własny
  ( a Niemca przywozi i odwozi autokar ) a po powrocie Kranken Kasa zwraca mu co do grosza za wydatki poniesione w sanatorium w Polsce i za te pieniądze Niemiec jedzie na wakacje na wyspy Kanaryjskie, Majorkę i td bo go stać , bo za pracę ma odpowiednią emeryturę, i teraz mam kłopoty z HISTORIĄ, czy to Polska przegrała WOJNĘ czy też Niemcy???? Za KOMUNY za pensję i oszczędności wybudowałem dom
  który, teraz śmierci żony będę musiał sprzedać, bo nie jestem wstanie utrzymać, a mam dopiero 76 lat. Dziękuję za poruszony temat AGEIZMU, który w Polsce jest szczególnie widoczny jak się nie DUŻYCH poselskich pieniędzy, a tylko przepracowało 40 lat UCZCIWIE

  1. No właśnie – a z drugiej strony, tak dużo się wcale o tym nie mówi i przynajmniej tutaj nie nagłaśnia. A fakty są niezaprzeczalne – jest pewna kreska, poza którą jesteśmy już raczej niewidzialni. Czasami niestety sami się wykluczamy, wszelkie działania, żeby tej bariery nie było, są więc według mnie bardzo ważne.
   Dziękuję bardzo 🙂 ))))
   Kisses – Margot 🙂 ))))

 2. Brawo Małgosiu, cieszę się że tak prężnie pokonujesz tę przetrzeń strefy 50 i więcej, może to zmieni stosunek seniorów do technologii i nareszcie coš drgnie i warto będzie nieść ten „kaganek”. Ściskam niezmiennie.

  1. Wszystkie zmieniamy świat, cieszę się, gdy zdarzają się takie sytuacje, gdy można mieć na to namacalny wpływ.
   Bardzo dziękuję 🙂 )))
   Kisses – Margot 🙂 )))

  1. Takie tematy powinny byc coraz częściej podejmowane na różnych spotkaniach z seniorami, a takich jest raczej dużo w różnych klubach , czy kołach. Warto zachęcać 🙂 ))))
   Bardzo dziękuję 🙂 )))
   Kisses – Margot 🙂 )))

 3. Mądrzy seniorzy, którzy nie chcą zostać w tyle z technologią i nowinkami współczesnego świata, zawsze chętnie skorzystają z takich podpowiedzi:))

  Nie mogłam nie zauważyć Twej cudnej garsonki, czy też sukienki:D
  Buziaki!!!

  1. Masz absolutnie rację – ciągle starsi ludzie nie czują potrzeby korzystania z Internetu – na szczęście nie wszyscy i powoli sytuacja się zmienia. Wszystko zależy od nastawienia.
   Dzięki – to taka garsonka 😉
   Pozdrawiam 🙂 )))
   kisses – Margot 🙂 )))

   1. Moja mam rocznik 1950 – wzięła ostatnio udział w kursie komputerowym:D
    Rozumie potrzebę bycia do przodu:))

    Super ta garsonka:))

    :*

 4. Gratuluję Małgosiu tematu. Jesteście prekursorkami przekazywania tej wiedzy w grupie wiekowej, która według opinii ma niewiele do czynienia z mediami społecznościowym. Według mnie jest to tylko kwestia czasu i opinia ta ulegnie zmianie. Wymóg naszego życia i nowego kanału kontaktu. Pozdrawiam

  1. Masz rację, osoby starsze najczęściej postrzegane są jako Internetowe 'nieuki’ 😀 , a przecież kazdy może i chyba powinien, świat się ciągle rozwija i dobrze jest rozwijać się z nim.
   Bardzo dziękuję 🙂 ))))
   Kisses – Margot 🙂 )))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *