‚AGEIZM – PORAŻKA CZY WYZWANIE’

Jakiś czas temu wraz z Magdą Harrasek-Jakubiec https://perlywwielkimmiescie.pl/brałyśmy udział w prelekcjach na temat roli social mediów w życiu osób starszych.

Cała moja prezentacja w tym linku –
Ageizm porażka czy wyzwanie

Temat, który wymyśliłam i zaprezentowałam, dotyczył głównie Instagrama, nowych możliwości, jakie pojawiły się wraz ze zmianami technicznymi oraz umiejętności korzystania z nich przez seniorów. Wprowadziłam też pojęcie – ageizmu, ciągle nieudacznie tłumaczonego na polski jako wiekizm, czyli mówiąc zrozumiale, ograniczeń wynikających z wieku.

Byłyśmy tam bardzo serdecznie przyjęte, a uczestnicy mieli wiele pytań dotyczących naszych blogów, mody, sprawnego poruszania sie w Internecie i barier, jakie sami sobie najczęściej stawiamy w korzystaniu z szeroko pojętych mediów społecznościowych.

Dziękuję Mobile Vikings TUTAJ oraz Wrocławskiemu Centrum Seniora TUTAJ za zaproszenie i możliwość spotkania się z cudowną publicznością😍

 

Margot 🙂

Może cię również zainteresować

12 komentarzy

  1. No właśnie – a z drugiej strony, tak dużo się wcale o tym nie mówi i przynajmniej tutaj nie nagłaśnia. A fakty są niezaprzeczalne – jest pewna kreska, poza którą jesteśmy już raczej niewidzialni. Czasami niestety sami się wykluczamy, wszelkie działania, żeby tej bariery nie było, są więc według mnie bardzo ważne.
   Dziękuję bardzo 🙂 ))))
   Kisses – Margot 🙂 ))))

 1. Brawo Małgosiu, cieszę się że tak prężnie pokonujesz tę przetrzeń strefy 50 i więcej, może to zmieni stosunek seniorów do technologii i nareszcie coš drgnie i warto będzie nieść ten „kaganek”. Ściskam niezmiennie.

  1. Wszystkie zmieniamy świat, cieszę się, gdy zdarzają się takie sytuacje, gdy można mieć na to namacalny wpływ.
   Bardzo dziękuję 🙂 )))
   Kisses – Margot 🙂 )))

  1. Takie tematy powinny byc coraz częściej podejmowane na różnych spotkaniach z seniorami, a takich jest raczej dużo w różnych klubach , czy kołach. Warto zachęcać 🙂 ))))
   Bardzo dziękuję 🙂 )))
   Kisses – Margot 🙂 )))

 2. Mądrzy seniorzy, którzy nie chcą zostać w tyle z technologią i nowinkami współczesnego świata, zawsze chętnie skorzystają z takich podpowiedzi:))

  Nie mogłam nie zauważyć Twej cudnej garsonki, czy też sukienki:D
  Buziaki!!!

  1. Masz absolutnie rację – ciągle starsi ludzie nie czują potrzeby korzystania z Internetu – na szczęście nie wszyscy i powoli sytuacja się zmienia. Wszystko zależy od nastawienia.
   Dzięki – to taka garsonka 😉
   Pozdrawiam 🙂 )))
   kisses – Margot 🙂 )))

   1. Moja mam rocznik 1950 – wzięła ostatnio udział w kursie komputerowym:D
    Rozumie potrzebę bycia do przodu:))

    Super ta garsonka:))

    :*

 3. Gratuluję Małgosiu tematu. Jesteście prekursorkami przekazywania tej wiedzy w grupie wiekowej, która według opinii ma niewiele do czynienia z mediami społecznościowym. Według mnie jest to tylko kwestia czasu i opinia ta ulegnie zmianie. Wymóg naszego życia i nowego kanału kontaktu. Pozdrawiam

  1. Masz rację, osoby starsze najczęściej postrzegane są jako Internetowe ‚nieuki’ 😀 , a przecież kazdy może i chyba powinien, świat się ciągle rozwija i dobrze jest rozwijać się z nim.
   Bardzo dziękuję 🙂 ))))
   Kisses – Margot 🙂 )))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *