Czy perły są nudne?

Często słyszę takie hasła – kobieta 50+ lepiej mniej niż więcej , dobra jakość najważniejsza, klasyka . Co za nuda!
Kto to pisze?
Najczęściej ktoś kto ma 30 lat mniej i wydaje mu się, że ludzie starsi nic już nie potrzebują, tylko buty ortopedyczne i niedopasowane spodnie na gumce.
No cóż – ja się z takim pomysłem na modę nie zgadzam.
Tylko dlatego, że trochę dłużej żyję nie znaczy, że zatraciłam potrzebę wymyślania, stylizowania, szycia, kupowania, dopasowywania.
I wtedy patrzę na blogi lub chociażby zdjęcia z innych krajów – i co widzę?  Biżuteria olbrzymia , włosy długie, spodnie obcisłe, makijaż, paznokcie, kolory.
Niektóre panie dawno przekroczyły tę magiczną cyfrę 50 i cieszą się modą tak, jak wtedy , gdy były młode.
A potem się zastanawiam, czy jeżeli ktoś ubierał się modnie do pięćdziesiątki – to potem już nie może, to potem zostaje tylko klasyka w postaci garsonki?
Chyba nie . 😉

Moja propozycja ‚Metamorfozy 2’ polegająca tylko i wyłącznie na dodaniu innej biżuterii jest idealnym przykładem na potwierdzenie mojej tezy.
Duża i dużo biżuterii całkowicie zmieniło sukienkę i zamieniło ją w kreację.
Perły kojarzone z zachowawczą klasyką stały się propozycją nowoczesną,                       odmładzającą i niezwykle ciekawą.

Margot

perły

Może cię również zainteresować

2 komentarze

  1. Witam Cię Margot, podoba mi się to co piszesz w poście. Jestem z tych kobiet co to dopiero rozkwitam po 50tce. Bo właśnie teraz mam więcej czasu aby skupić się na sobie i korzystać z dobroci tego świata 🙂 Bardzo lubię biżuterię i dbam o najdrobniejsze detale w swoich stylizacjach.
    Podoba mi się Twój blog i będę tu zaglądać. W wolnej chwili zapraszam do siebie 🙂 Pozdrawiam Cię serdecznie.
    http://krynka.pyn.com

    1. Witam, uwielbiam takie właśnie kobiety, czyli nas – gdy wiek to tylko jakaś cyfra, a życie jest dla nas niekończącą się przygodą. Bardzo dziękuję za pozytywną opinię. Pozdrawiam serdecznie Margot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *